Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

        Naše činnost bez prutů

 

 

 

24.10.2015 - Výlov rybníka v obci Sluhy

Konečně jsem se dočkal a po několika odmítnutí z časových důvodů jsem se zúčastnil společně s Marťou svého prvního výlovu ryb. Výlov probíhal v sobotu 24.10. na rybníku v obci Sluhy. Rybářská organizace Čelákovice se tohoto výlovu pravidelně účastní a jako dík za pomoc je potom pro naše rybáře dovezena ryba za lepší cenu :-). Výlov probíhal ve čtyřech tažení. Mně se poštěstilo být u třech z nich. Při posledním tažení se ryby lovily ručně pomocí kesaru a musím říci, že to jsem si velmi užíval.

Doposud jsem znal výlovy jen z povídání a tak jsem byl hodně zvědav jak vše bude probíhat. Vyzkoušel jsem si stahování ryb do sítě, výlov ryb kesarem a třídění ryb po výlovu. Z mého pohledu zase nový zážitek, který jsem si náramně užil a pevně věřím, že mi takové akce časově vyjdou častěji. Marťa si užívala výlov zejména u kádě s jejím oblíbeným línkem a pomáhala také u třídičky.

 

Po skončení výlovu jsme potom rozvezli bílou rybu, kapra a lína do našich revírů a tak jsem byl konečně také u nasazování lína a to i s Marťou, která si nasazování lína moc přála. Jediná věc, která mě na celé akci dost zarazila, bylo chování některých místních "rybářů". Chování k ostatním rybářům, kteří přijeli zdarma pomoct a chování k rybám samotným jsou prostě věci, které někteří Sluští rybáři absolutně neumí!!!

// za ppcarp Pavel Bařina
 

1.10.2015 - II. Nasazování candátka

Ve čtvrtek 1.10. proběhlo vysazování cándáta obecného do místních tůních a do řeky Labe. Vzhledem k volnu jsem se této akce mohl zůčastnit a klukům trochu pomoci.

Krásné a slunečné odpoledne jsem si náležitě užil a musím říci, že vidět na vlastní oči nové rybí životy odplouvající do našich vod je prostě něco překrásného. Pevně věřím, že podobnou akce navštívím co nejdřívě znovu.

// za ppcarp Pavel Bařina

 

Červen 2015 - Carp tour Řehačka 2015

V pořadí již druhý (resp. třetí) ročník kaprařských závodů organizovaných rybáři Čelákovice se uskutečnil ve druhé polovině června na pískovně Řehačka u Lysé nad Labem. Závodů se účastnilo 13 dvoučlenných, nebo tříčlenných týmů.

Spolu s Petrem jsme v závodech figurovali jako pomocníci  hlavním organizátorům a rozhodčí pěti lovných sektorů. Závody se i letos povedly na výbornou a tak mi nezbývá nic jiného než poblahopřát klukům pořadatelům k pěkně zorganizovaným závodům, našim kuchařům (rodina Masáčkova) za výborné dietky :-P a v neposlední řadě všem našim sponzorům, kteří do závodu přispěli nějakou tou cenou.

Jmenovitě bych chtěl poděkovat firmě CHYTIL, která již podruhé dodala do závodů ceny v podobě návnad a nástrah. Všem vítězům gratulujeme a poražení nezoufejte, vždyť již za rok bude možnost opravy :-).

// za ppcarp Pavel Bařina
 

Březen 2015 - Rybářský kroužek Kapříci

S novým rokem jsem se rozhodl vypomáhat klukům z rybářského kroužku Čelákovice. Musím říci, že tato parta kluků a dětí mě velice zaujala jak svým nadšením, tak především přístupem. Smekám před lidmi, co něco takového organizují a jak jen to půjde budu se snažit jim vypomáhat. Jen doufám, že to z mé strany bude co možná nejčastěji :-)

Začátkem měsíce dubna jsme se společně vadali na revír Grádo, který Kapříci navštěvují nejčastěji. První vycházka byla pouze ve znamení bíle ryby. Při druhé vycházce se již dařilo přemluvit i několik krásných pstruhů duhových :-).....snad příště přijde již nějaký ten kapřík.

// za ppcarp Pavel Bařina


13.9.2014 - V. rybářský den čelákovické MO

Již pátý ročník dne otevřených dveří naší rybářské organizace proběhl v polovině září na rybářské parcele v Čelákovicích. Tuto akci jsme si pochopitelně nenechali ujít, ale tentokrát ne jako spolupořadatelé a pomocníci, ale jako návštěvníci. V doprovodu našich věrných přítelkyň Marci a Marti s jejími neteřemi Nikolkou a Sofinkou jsme si užívali příjemné dopoledne. Den byl plný soutěží s rybářským zaměřením, ukázkou živých ryb, rybářského vybavení a rybolovu samotného.

Musím říci, že letošní ročník se obzvláště povedl a je vidět, že snažení naší MO se vyplácí. Domnívám se totiž, že letošní ročník měl určitě rekordní návštěvnost :-)

// za ppcarp Pavel Bařina
 

18.9.2013 - Nasazování candátka

Konečně jsme si dokázali udělat čas a alespoň malou měrou jsme tak mohli pomoci našemu hospodáři s nějakou aktivitou v naší organizaci. Konkrétně se jednalo o nasazování candátka obecného do "našich" tůní a také do řeky Labe. Velmi rádi jsme se této akce zúčastnili a to nejen proto, že jsme konečně po těch mnoha omluvenkách pomohli naší organizaci, ale také proto, že jsme nikdy nebyli součástí něčeho podobného a tak jsme se zase mohli seznámit s něčím novým a něco se přiučit. Pevně věříme, že i nadále bude z naší strany více možností, abychom dále mohli naší organizaci alespoň minimální měrou pomáhat.

 

 

// za ppcarp Petr Bařina

19.1.2013 - Rybářské brigády

Jako každý rok jsme i letos, navštívili revír Řehačka, kde jsme pomáhali s pracemi u vody. Společně s našimi přáteli a dalšími pracovníky jsme přispěli  svou "trouškou" k tomu, aby byl celý revír vzorně připraven na novou, rybářskou sezonu. Hrozně rádi s bratrem navštěvujeme tyhle akce, protože je to vždy krásně strávené dopoledne u vody. Navíc se můžeme pochlubit tím, že jsme v lednu opékali buřty :-) Samozřejmě práce na této vodě ještě nějaká je a my se tam letos ještě určitě vypravíme, ale už teď jsem přesvědčený, že se určitě vše stihne připravit a sezona na tomto revíru bude opět úspěšná a pro všechny příjemným  rybářským prožitkem.

  

  

// za ppcarp Petr Bařina

 

2.10.2012 - Výlov Labe

Dnes odpoledne jsem hned po škole, navštívil na rybářské parcele své kolegy z organizace při výlovu ryb z Labe, z důvodu opravy Čelákovických zdymadel. Bohužel jak já, tak bratr Pavel jsme nemohli výrazným dílem pomoci při této činnosti, tak že jsem alespoň na chvilku přišel pomoct pár ryb přeházet do hlavního toku Labe. Musím "smeknout" přede všemi, kteří se této akce zúčastnili, protože práce, kterou za sebou zanechali byla neocenitelná, jelikož již od brzkých ranních hodin až do pozdních večerních stáli u vody a přehazovali ryby. Hrozně moc si cením takových lidí a jen mě mrzelo, že takových lidí není tolik, kolik by mohlo být. Samozřejmě i my s bratrem jsme tentokrát nepomohli tak jak by bylo potřeba, ale bohužel škola musí být na prvním místě. Pod tento text přidávám pár fotek krásných ryb, které na našem úseku plavou a já jsem jenom rád, že jsou v tak úžasné kondici a pevně věřím,  že s kapříkem, se kterým jsem se vyfotil, se ještě minimálně jednou setkám, ale tentokrát už ne tak, že bych ho jen vyndal z kádě, ale že ho po krásném souboji na svůj prut "navedu" do podběráku. 

 

                                      

// za ppcarp Petr Bařina

24.11.2012 - Moderní rybář 2012

II. ročník rybářského veletrhu jsem navštívil na výstavišti Praha-Holešovice. Výstava byla opět velice zajímavá a atraktivní. Pořídil jsem si zase několik nových věcí potřebných pro lov a těším se až je v nadcházející sezoně poprvé vyzkouším.

// za ppcarp Pavel Bařina
 

22.9.2012 - III. rybářský den čelákovické MO

Tak jako minulý rok, jsme i letos navštívili s bráchou rybýřský den v Čelákovicích. Akce se zúčastnila velká spousta mladých rybářských nadšenců, z čehož jsme měli s bráchou velkou radost. Zaroveň jsme se s místními kapraři podělili o zážitky při lovu a vyměnili názory v oboru nástrah, kde jsme se zase dozvěděli zajímavé informace. Krásný sluneční den jsme si všichni bohatě užili.

// za ppcarp Pavel Bařina

27.1.2012 - Moderní rybář 2012

Naše další návštěva výstavy, se uskutečnila v Praze Holešovicích. Výstava svým provedením velmi podobná té v Letňanech, nás zaujala hlavně z toho důvodu, že jsme si zde konečně vyzkoušeli navijáky, které se chystáme na novou sezonu kupovat. Na základě toho jsme se rozhodli, jaké si přesně pořídíme :)

 // za ppcarp Pavel Bařina

27.1.2012 - Rybářský veletrh FOR-FISHING

Již třetím rokem jsme se vydali na rybářskou výstavu v Praze Letňanech. Zhledli jsme novinky pro letošní rok a něco málo i dokoupili. Rybářský festival měl nejen bohaté zastoupení firem a jejich produktů, ale také byl doplněn zajímavými přednáškami s různou tématikou. Naší jasnou volbou byla přednáška  "lov kaprů v krátkém časovém úseku", kde jsme se dozvěděli spousty zajímavých rad. Další příjemností takových to akcí je fakt, že se potkáme s kamarády se kterými probereme jak minulou, tak nadcházející sezonu. 

 

  Po této výstavě se začneme připravovat na novou sezonu, na kterou už jsme moc natěšeni :)

// za ppcarp Pavel Bařina

24.9.2011 - II. Rybářský den Čelákovické MO

Velmi rádi jsme přijali pozvání hospodáře MO Čelákovice p. Jindřicha, abychom na Dni otevřených dveří řekli své poznatky a dosud získané zkušenosti (ikdyž stále ještě malé ) o lovu kaprů na řece Labe. Celé dopoledne na rybářské parcele, kde se akce konala, probíhalo v krásném a teplém počasí a my s bráchou jsme si toto setkáni velmi užili. Ikdyž účast nebyla nikterak mimořádná, tak přesto musím říct, že to celé ROZHODNĚ  stálo za to. 

 

  // za ppcarp Petr Bařina

         

  

 
TOPlist