Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web

Rady

 


 

Evidence docházky a úlovku

Velmi často slýchávám od okolních rybářů, že vůbec neví, jak správně zapsat příchod k revíru, který se rozhodli navštívit. Pokusil jsem se, nastínit Vám návod jak na to. Obrázek je vyfocen z rybářského řádu a názorně ukazuje, jak správně se má docházka zapsat. Zároveň ukazuje, jak zapsat ponechání si úlovku. Já bych jen zdůraznil nejdůležitější body:

  • ihned po příchodu k revíru je lovící povinen zapsat příchod k vodě
  • zapsán musí být DATUM a ČÍSLO revíru
  • v případě ponechání si vybraných druhů ryb (viz. text v obrázku) je nutné zapsat NÁZEV RYBY, POČET KUSŮ, DÉLKU a HMOTNOST
  • v případě, že si lovící neponechá žádný úlovek, je povinnen nejpozději do příštího příchodu k vodě celý řádek proškrtnout (viz obrázek)

 


Sumář úlovků a docházek

Dalším velkým problémem pro rybáře je vyplňování tzv. SUMÁŘŮ, který je nutný vyplnit vždy před odevzdáním povolenky k lovu. Ta se musí vždy odevzdat nejpozději do 15 dnů nového roku (do 15.1. XXXX). I když je povinností každého rybáře sumář vyplnit, spousta lovících to nedělá a přidělává tak mnoho starostí hospodáři, popř. dalším lidem, kteří ho pak po večerech pracně vyplňují za něj a to není správný krok. Proto Vám zde opět přináším vyfocený návod z rybářského řádu, kde je přehledně ukázano, jak se má sumář správně vyplnit. Opět se pokusím jen v nedůležitějších bodech shrnout to podstatné:

  • je nutné zapsat ČÍSLO a NÁZEV  revíru, dále celkový POČET jednotlivých druhů ryb a jejich celkovou HMOTNOST na daném revíru a samozřejmě celkový POČET DOCHÁZEK
  • dále je nutné zapsat vždy ve spodním řádku postupně celkový počet a hmotnost jednotlivých druhů ryb na všech revírech a na konci (praví dolní roh) se musí ještě vše sečíst, aby byl vidět celkový počet docházek a ulovených ryb.
  • samozřejmě volná okénka je nutné proškrtnout (viz. obrázek), ovšem proškrtnutí může být různé, to nené tak podstatné, důležité je, aby bylo okénko prošrtnuté a nikdo do něho nemohl nic libovolně dopisovat.

 

TOPlist